Genel

Beslenme ve Fitoterapi

beslenme ve fitoterapi

Benim için beslenme ve fitoterapi ile egzersiz gerçekten işime yarayan tek şey bunlar. Ne yediğime dikkat etmem gerekiyor. Kötü yediğimde çok fazla iltihap fark ediyorum ve daha sağlıklı seçenekler yediğimde kendimi daha iyi hissettiğimi fark ediyorum. Eklemlerim iltihaplı değil. Yani benim için beslenme önemli ve egzersiz de önemli.

SU VE ÖZBAKIM

Bir alevlenme geçirdiğimde, benim durumumda genellikle çok fazla şey yaptığımı, yeterince uyumadığımı, yeterince su içmediğimi ve kendime bakmadığımı öğrendim. Çok çalışırım. Yani eğer uykuma dikkat etmezsem ve sağlığıma dikkat etmezsem ara sıra alevlenmeler yaşarım.

Çölyak hastalığı için test yaptırdım ve negatif çıktım ama hassasiyetim olabileceği söylendi. Çok fazla, gluten içeren yiyecekleri çok fazla yediğimde eklem şişliği fark ettiğimi fark ettim. Ayak bileklerimin değiştiğini fark ettim. Şişmişler. Eklemlerim şişmiş.

TATİLLERDE DİKKAT EDİN

Tatile gittiğimde ne yediğime pek dikkat etmiyorum. Ve bu yüzden, bir tatilden döndüğümde, muhtemelen çok fazla glütenle dolu yiyecek veya şekerli yiyecek yediğim için hafif bir alevlenme yaşayabileceğimi sık sık fark ediyorum.

ORUÇ TUTMAK FAYDALI MI?

Şekerime dikkat etme eğilimindeyim. Gluten dolu, şekerli ürünleri diyetimden çıkarmam gerekiyor. Biraz oruç tutabilirim ve kesinlikle biraz egzersiz yapabilirim. Egzersiz, şişmiş eklemler ve eklemler, ağrıyan dizler gibi iltihap semptomlarımı hafifletmeye yardımcı oluyor.

DİYET DEĞİL BESLENME YÖNETİMİ

Ben bir beslenme öğrencisiyim ve buna bir nevi romatizmam yüzünden girdim. Bence insanlar beslenmeyi çoğunlukla kilo yönetimiyle ilgili bir şey olarak görüyorlar ama bence bu aynı zamanda bir sağlık yönetimiyle de ilgili. Şu sıralar magnezyum hakkında çok şey okuyorum. Ve benim için bu benim ev çarem.

BAHARATLARIN DOĞRU KULLANIMI

Zencefil. Zencefil konusunda çok başarılıyım. Zencefil ve zerdeçal. Bunu hemen hemen her şeye koydum. Ve bunlar bana yardımcı olan şeyler. Başkalarının da bunun kendilerine yardımcı olduğunu söylediğini duydum, ancak çoğunlukla bana yardımcı olan şey bu.

İlgili Yazılar