Genel

Kişisel Bakım Ritüelleri

Kişisel Bakım

Aşağıdaki ipuçları, daha mutlu hissetmenize yardımcı olabilecek haftalık kişisel bakım alışkanlıkları içerir.

Haftanızı Planlayın

Plana bağlı kalmasanız bile, çamaşır yıkayabileceğiniz, market alışverişine gidebileceğiniz veya işteki projelerle uğraşabileceğiniz zamanı engellemek zihninizi sakinleştirmeye yardımcı olabilmektedir.

Plan Yapmak Kişisel Bakım Alışkanlıklarınızı Geliştirecektir

Telefonunuzu bir kenara bırakın

Fişi Çekin

Aşırı telefon kullanımının beyinde değişikliklere yol açabileceği ve ruh halinizi etkileyebileceği gerçeğini destekleyen artan kanıtlar var.

Tüm elektronik cihazları kapatın ve bu kulaklıkları haftada en az 1 saat uzaklaştırın. Eğer istersen, daha sonra hala senin için orada olacaklar.

Bir süredir fişini çekmediyseniz, yarattığı farka şaşırabilirsiniz. Bir değişiklik için zihninizin özgürce dolaşmasına izin verin. Okumak. Meditasyon yap. Yürüyüşe çıkın ve çevrenize dikkat edin. Sosyal olun. Ya da yalnız ol. Sadece ol.

Doğaya ile Buluşun

Yeşil alanlarda haftada 30 dakika veya daha fazla zaman geçirmek, kan basıncını düşürmeye ve depresyon geliştirme şansına yardımcı olabilmektedir.

Orman Banyosu Alıyor Musunuz? yazımız ilginizi çekecektir!

Yeşil alanınız, mahalle parkınız, kendi arka bahçeniz veya bir çatı bahçesi gibi herhangi bir şey olabilir – doğanın ve temiz havanın tadını çıkarabileceğiniz ve tadını çıkarabileceğiniz herhangi bir yer.

Meditasyonu Keşfedin

Keşfedilecek birçok meditasyon yöntemi var. Hareket, odaklanma, maneviyat veya üçünün bir kombinasyonunu içerebilirler.

Meditasyon karmaşık olmak zorunda değildir. 5 dakika boyunca kendi düşüncelerinizle sessizce oturmak kadar basit olabilmektedir.

Bir Kişisel Bakım Ritüeli Bulun

Hızlı tempolu bir dünyada öz bakımı ihmal etmek kolaydır. Ancak kendinizi olabildiğince beslemek için zaman bulmaya çalışmak, bedeninizin düşüncelerinizi, tutkularınızı ve ruhunuzu bu dünyaya taşıma sorumluluklarını desteklemek için önemlidir.

Ne olursa olsun, bunun için zaman ayırın. Gerekirse planlayıcınıza koyun, ancak bunu bir öncelik haline getirmeye çalışın.

Arkadaşlarınızı Ziyaret Edin

Kimi özlüyorsun? Onlara ulaşın. Bir araya gelmek için bir tarih belirleyin ya da sadece uzun bir telefon sohbeti yapın.

İlgili Yazılar