Tereyağı – Kısa Zincirli Yağ Asidi ve Kronik Hastalıklar

Bütirik Yağ Asitleri : Gıda yolu ile alınabileceği gibi, kalın bağırsakta, sindirim kanalından sürüklenerek gelen doğal sindirilemeyen karbonhidrat parçacıklarını kullanarak Clostridium, Butyrvibrio, Butyribacterium, Sarcina, Eubacterium, Fusobacterium ve Megasphera gibi anaerobik (oksijensiz) bakterilerle sentezlenen en önemli ve en faydalı yağ asitlerinden biridir.

Ülseratif Kolit – Chron Hastalığı – Oksidatif Stres – Metabolik Sendrom- Diyabet – Anlam Verilemeyen İshaller başta olmak üzere kalın bağırsakta oluşması muhtemel hastalıkları önlenmesine, özellikle de bağırsak dışı ancak gastrointestinal (mide – bağırsak) sistemle yakından ilişkili Ankilozan Spondilit, Romatoid Artrit gibi hastalıklarda enflamasyon ataklarının remisyona girmesine katkı sağlar.

Günümüzde yanlış beslenme alışkanlığımızdan dolayı bağırsak florasında bütirik asit sentezi azalmıştır. Bağırsaklarda oluşan bir dizi kronik enflamasyonu önlemek ve kronik hastalıklardan korunmak için her gün doğal bütirik yağ asidi kaynağı olan  KAYMAK ve TEREYAĞI tüketilmesi önem arz etmektedir.

Ankilozan Spondilit Hakkında Detaylı Bilgi ve Öneriler: https://www.drceyhunnuri.com/iskelet-sistemi-hastaliklari/ankilozan-spondilit-tedavisi/

Romatoid Artrit Hakkında Detaylı Bilgi ve Öneriler: https://www.drceyhunnuri.com/iskelet-sistemi-hastaliklari/iltihapli-eklem-romatizmasi-tedavisi/

Etiket