Estetik Akupunktur

Estetik akupunkturda  kullanılan özel gümüş uçlu iğnelerin yüz ve boyun bölgesine yerleştirilerek bu bölgelerdeki kırışıklık ve sarkmaların giderilmesine, cilde parlaklık ve gençlik getirilmesine yardımcı olunur. yüz ve boyun estetiğinin yanı sıra varis tedavisi ve sivilce (akne) tedavisinde de etkili bir biçimde uygulanmaktadır. bu tedavi uygulanırken hiç bir kimyasal madde kullanılmamakla birlikte vücuda zarar verebilecek girişimlerde bulunulmamaktadır.hiç bir yan etkisi bulunmamakta olup yalnızca iğne batırılan yerlerde hafif morarmalar gözlenebilir.

Kullanım Alanları

Yüz veya boyun bölgesinde cildin gençleşmesine ve sıkışmasına ihtiyaç duyan veya sağlıklı ve canlı görünümünü korumak isteyen 35 yaşını aşmış bütün hastalarda rahatlıkla uygulanabilir. yaklaşık 10 seanslık bir tedavinin ardından hayal edilen cilde kavuşmak mümkündür.

Faydaları

İnce kaz ayaklarının (cizgilerinin) silinmesi, yüzde bulunan kalın çizgilerin incelmesi, ağız etrafı çizgilerinin kaybolması, akneli cildin rahatlaması ve sivilcelerin yok olması, yaşlılık belirtilerinde azalma, uygulanan cildin sıkılaşması ve gerginleşmesi, kan dolaşımının artması sonucu cildin nemli, parlak, canlı ve genç görünüme sahip olması hedeflenir. Ayrıca iğnelerle uyarım sonucunda depresyon, uyku problemleri, sinirlilik hali, vücuda ateş basması gibi şikayetlerinde ortadan kalmasına zemin hazırlar.

                                                                                                                      Dr. Ceyhun NURİ