+90 (312) 472 17 69

REFLEKSOLOJİ

REFLEKSOLOJİ

Hastalıklarda Refleksoloji; tamamen sinirlere direk yapılan bir uygulamadır. Beyinde bulunan iki sistemi (sempatik-parasempatik) farklı şekillerde farklı basınçlarda uyararak hasarlı olan siniri destek hücreler dediğimiz hücreleri aktif hale getirerek sinirin görevini yapmasını sağlamak vücudun kendi-kendini yenilemesini amaçlamaktır.
Otonom Sinir Sistemi her kişide, her durumda, her zaman düzenli ve sistemli şekilde gitmeyebiliyor. Hastalıklarımız, zaman içerisinde oluşan nedenli-nedensiz rahatsızlıklarımız, geçirdiğimiz kazalar beyinde ve vücutta bazı sinir sistemi hasarlarına neden olabiliyor. İşte, Refleksoloji burada devreye girerek bu bozulan ve bozuk giden sistemi direk uyararak vücudun dengeye girmesini sağlıyor.
Bir başka deyişle, ayaktaki son noktalar olan ve vücudun bir aynasını oluşturan haritadan yola çıkarak, rahatsız olunan bölgeler tespit ediliyor
enerji topluluğu bloke edilip belirli basınç teknikleri ile uyaranlar verilerek hastalıktaki iyileşme sürecine geçiliyor.
Uygulama genel Refleksoloji’nin tam tersine belirli seans süreçleri ve bu dengenin düzenliliği ile beraber hastalıkları, engeli en aza indirme aşamasına geçiliyor.
Refleksoloji yöntemi ile çoğu kişinin büyük sorun olarak karşılaştığı kabızlık probleminde parasempatik sistemin aktif edilmesiyle normale dönmesi sağlanabiliyor.
Her yaşın bir önemi olduğu gibi her hastalığın, her engelin de bir önemi ve süreci vardır. Herkes Refleksoloji biliyorum der Refleksoloji uyguluyorum der fakat işi uzman olan kişilerden almanın önemli bir unsur olduğunu unutmayalım. Çünkü Refleksoloji uygulaması yanlış uyaranlar verildiğinde farklı sonuçlara neden olabiliyor.
Refleksoloji otonom sinir sistemi dediğimiz sempatik-parasempatik sistemi uyararak vücudun anatomik dengesini korumaktır.

 Dr.  Ceyhun NURİ

Daha  fazla bilgi için lütfen iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

reflexoloji