+90 (312) 472 17 69

LENF DRENAJI

LENF DRENAJI

Lenf drenaj yöntemi lenf sisteminde  oluşmuş tıkanıklıkları açmayı amaçlayan bir sistemdir. Lenf drenaj metodu ile  lenf sıvısının serbest akımı sağlanmaktadır,uygun diyet ve egzersiz programı  ile oluşan ağırlık kaybı sonucunda vücut sıkılaşmakta ve vücutta biriken sıvı  ve toksinlerin atılımı sağlanmaktadır.
Lenf ya da Akkan, akyuvar içeren, kan plazmasına benzeyen renksiz sıvıdır.  Başka bir anlatımla lenf damarları içerisinde dolaşan, kan plazması ve lenf  proteinlerinden oluşan dolaşım sıvısıdır.
Lenf drenajı adı verilen masaj uygulamasının temelinde, kan dolaşımının önemli  bir parçası olan lenf dolaşımının metabolizma hızını artırması, ciltteki ve  deri altı yağ tabakalarında kilolara neden olan toksinlerin vücut dışına  atılması ve de kan dolaşımı sayesinde daha fazla oksijenin dokulara ulaşması  yatmaktadır. Bu bakımdan özellikle cilde yakın bölgelerdeki yağ dokularını  eritmek için lenf drenajı yöntemi kullanılmaktadır.
Lenf Drenaj uygulamaları, Karın, bacak ve  kol manşetleri ile tüm vücuttaki lenf sisteminin etkin bir biçimde drenajı  sağlanmakta, ödemler çözülmekte, kan dolaşımı artmakta ve lenf kanallarındaki  metabolitler vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Ayak uçlarından boyuna kadar  uygulanan masaj tekniği sayesinde kan dolaşımı harekete geçerek vücutta tutulan  sıvı ve toksinlerin idrar yoluyla atılması sağlanır. Manuel lenf drenaj masajı, lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke  olmuş lenf sıvısının serbest akışının sağlanması tekniğine dayanıyor. Sinir  sistemine etki ederek ağrıları azaltıyor ve derin rahatlık sağlıyor. Lenf  drenaj masajının en önemli özelliği, vücutta bölgesel kilo ve selülite yol açan  ödem ile toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini  sağlamasıdır. Diğer masajlardan ayrılan en önemli farkı, hiçbir ürün  kullanılmadan yapılması veya kişinin arzusuna göre selülit giderici yağlar  eşliğinde de uygulanıyor olabilmesidir. Bu masaj yöntemi, diğer masajlara  oranla çok daha hafif, monoton ve tekrar eden hareketlerden oluşuyor. Bu  masajı, vücudun uç noktalarından kalbe doğru, lenf akışını takip ederek tek  yönlü yapmaktayız. Ayrıca masaj sonrasında diğer masajlardan farklı olarak,  ciltte kızarıklık ve kan dolaşımının hızlanması durumu oluşmaz.
yapılan lenf drenaj masajlarında uygulama devam ettikçe dolaşım normal halini  alır vücut yapısı daha incelir ve sıkılaşır.

Dr.  Ceyhun NURİ

Daha  fazla bilgi için lütfen iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

lenf