+90 (312) 472 17 69

  Bir günde ortalama 20.000 kez nefes alıp veriyoruz, acaba doğru nefes alıyor muyuz ?

  Çoğumuz nefes üzerinde düşünmezken, fiziksel ve zihinsel sağlığımız nefese bağlıdır

  Stres seviyelerini azaltmak, egzersizi geliştirmek, enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı bağışıklığı güçlendirmek inanın bunların hepsi düzgün bir nefesinize bakıyor. Kötü nefes uykusuzluk, panik ve depresyon gibi fiziksel ve ruhsal problemlere yol açabilir.

  Doğru Nefesle vücudumuzun yenileyici temel besini olan oksijen beyin ve diğer hayati organlara temin edilmekte

  Vücudumuz yeterince taze oksijenli kan almayınca cildimiz etkileneceği gibi, kasların egzersize dayanıklığıda azalacaktır, kendimizi sürekli yorgun ve uyuşuk hissedeceyiğiz. Ürettiğimiz her hangi bir makinenin havalanması sağlanmadan çalışmaya zorlayacağımız zaman neler olabileceğini gözünüzün önüne getirin o zaman vücudunuza nasıl bir kötülük ettiğinizi anlayacaksınız

  Doğru nefesi bebekler alır ve biz onların karınlarının nefes alımı esnasında nasıl şişip indiğini zevkle seyrederiz. Buna biz diyafram nefesi deriz. Sonra hayat, stres, sorumluluklarımız bize doğru nefes alıp vermeyi unutturur ve artık biz ancak aklımıza geldikçe derin nefes alırız. Buna biz dertli nefesi deriz.

  Aslında bütün hastalıklar bir tek hücrenin ihtiyacı olan kan, oksijen, su, mineral ve diğer hayati maddelerin o hücreye ulaştırılamaması ve hücrenin işleyişi sonucu oluşan atık maddelerin (allerjen, toksinlerin) oradan uzaklaştırılmaması sonucu başlar. Metabolizmada ki oluşan hatalar sonucu vücuttan bir kısım sinyaller yayılır. (örneğin; ateş, aşırı terleme, nefes kokması, sürekli yorgunluk, bağırsak problemleri v.s.) Yanılma burada başlar. Bu vücuttan gelen imdat çağrılarını hastalık düşünerek onları ağrı kesicilerle, antiallerjenler, ateş düşürücülerle v.s. baskılarız. Oysa yapılması gereken vücudun kendi iç mekanizmalarını harekete geçirerek şifaya kavuşma istikametinde yardımcı olmaktır. Biz hastanın şifaya ancak beden, duygu, düşünce/bilinçaltı ve ruhun bir bütün olarak tedavi edilmesi sonucu kavuşacağına inanırız. Ve kliniğimizde tek bir tedavi şeklinin değil birçok yöntemin birlikte hareketi sonucu başarıyı hedefleriz.
  Dr. Ceyhun NURİ
  Daha fazla bilgi için lütfen iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

  genel